top of page
pic2_edited_edited.jpg

Peki benim yolculuğum nasıl başladı ?

Herkese merhabalar!

Benim yolculuğum üniversiteden mezun olduktan sonra, daha da derinden ilgilenmeye başladığım kişisel gelişim kitaplarıyla başladı.

 

 

Kendimi daha yakından tanıma fikri beni çok heyecanlandırıyordu.


 

Zira, bir konuda gelişim, dönüşüm sağlamak için önce hali hazırda, hangi noktada olduğunu bilmek çok önemli. İşte ben de olduğum noktayı, aslında o kitaplar sayesinde keşfettim.

 

 

Diğer taraftan ise, özel bir okulda Matematik Öğretmeniydim ve işimin bir parçası olarak öğrencilerime kişisel yaşamları için koçluk yapıyordum. Sonra bir gün fark ettim ki, işimin koçluk yanı, Matematik öğretmekten çok daha tatmin ediciydi.

 

Yani. yolculuğumun eninde sonunda yaşam koçluğuna evrileceğini, içimde ilk kez o zaman hissettim...

 

Bir yıl öğretmenlik yaptıktan sonra, aniden Kanada'ya taşınmaya karar verdim ki şimdiye kadar yaptığım en büyük yaratımlardan biri diyebilirim.

‘Nereye gidersem gideyim, geçmişimden kaçamayacağım.’ gerçeğiyle yüzleşmem gereken yer orasıymış; aslında geçmişimi kucaklamamın ve ondan bir hediye almamın zamanı gelmiş meğer.

 

Kanada'daki ikinci yılımın sonunda, duygusal acı o kadar dayanılmazdı ki yardım aramak zorunda kaldım. İşte o zaman, nihayet mentörlerimle karşılaştım. Onlarla yaptığım birkaç atölye çalışmasından sonra, değişimi görebilmem çok zor olmadı ve dedim ki “Evet, izlemek istediğim yol bu; kendime ve başkalarına destek olup, yolculuklarını kolaylaştırmak.” Sonra ise Yaşam Koçluğum için ilk adımı atıp sertifika programına kayıt oldum.

 

20 ay boyunca durmaksızın öğrenebileceğim her şeyi, mümkün olduğunca öğrenerek, sertifika programımdan mezun olup, Dönüşümsel Yaşam Koçu oldum.

 

Sertifika programındayken, Kanada'daki iklimin artık bana göre olmadığını fark ettim. Ardından, hayatımın en büyük yaratımlarından biri daha gerçekleşti ve tropikal cennet olan Avustralya'ya taşındım.

 

Atölye çalışmaları ve birebir seanslar aracılığıyla, birkaç yıl boyunca birey ve gruplarla bilgi ve sevgimi paylaştıktan sonra, Yoga konusundaki bilgimi de genişletmek istediğimi fark ettim ve Bali'de aldığım muhteşem eğitim sonrasında Yoga Eğitmeni oldum.

 

Şimdi ise Avustralya'da hayatıma devam ederken, en büyük arzum, ülke ülke dolaşarak kendi hayatımdan öğrendiğim ve öğrenmeye devam ettiğim bilgi ve deneyimleri, yolumun kesiştiği insanlarla paylaşmaya ve onların kendi gerçek benliklerini keşfetmelerine tanıklık etmek...

 

Doğru zamanda yollarımızın kesişmesi dileğiyle…

 

Çok sevgiler,

Nafiye Erdoğan

bottom of page